Jakim sposobem wybrać pieska i co nabyć przed przybyciem pupila do domu?

Świat, w którym dziś żyjemy bez ustanku biegnie do przodu, co sprawia, iż w wielu przypadkach nie znajdujemy czasu na spełnienie wszystkich potrzeb, jakie mają nasi czworonożni towarzysze. Z tego również względu wybierając dla siebie psa musimy zastanowić się czy wynajdziemy czas na to, by pies nie był nieszczęśliwy, samotny w naszym mieszkaniu. Weterynarze z pełnego świata sugerują, iż psy są stworzeniami, jakie odczuwają szereg emocji, a również mają szereg potrzeb, jakie jakikolwiek właściciel musi spełnić. Jeżeli pragniemy, aby skonstruowany przez nas pies był radosny musimy spełnić kilka warunków, jakie spowodują, że będzie on czuł się kochany przez całą rodzinę.

W szczególe powinniśmy wiedzieć, że świat czworonoga jest do głębi przewidywalny, wobec tego też należałoby już w szczenięcym okresie nauczyć go pewnych zachowań, to naturalnie dzięki którym później będziemy w stanie określić a po pewnym czasie spełnić wszystkie jego potrzeby. Nie zapominajmy też jego świat pieska jest także kontrolowany, to właśnie dzięki czemu pies wie, jakie zachowanie spotka się z nagrodą a jakie obarczone będzie karą – przekonaj się na piłki dla psa sklep. To człowiek udomowił psa, skutkiem tego również z biegiem czasu stał się on w każdym calu od niego zależny. Taka sytuacja sprawia, iż jeśli mamy pieska w domu oraz nie spełnimy jego wszystkich potrzeb, czuje się on nieszczęśliwy.

Wybierając dla siebie czworonoga, musimy określić, jakie potrzeby ma dana rasa, a w głównej mierze zadać sobie pytanie, czy jesteśmy w stanie im sprostać. Wielu właścicieli psów twierdzi, że czworonogowi wystarczy tylko łańcuch, buda oraz miska z jedzeniem. Nic bardziej błędnego, albowiem jeśli pies w wyniku frustracji i stresu zerwie się z łańcucha, jest skłonny pogryźć człowieka. Sytuacja ta powoduje, iż pies pożąda stabilnego środowiska, ruchu, spacerów a dzięki temu typowego trybu życia. Jeżeli pies będzie czuł, iż jego potrzeby są spełnione, będzie najzwyczajniej w świecie w pełni szczęśliwy, a przede wszystkim w każdej sytuacji będzie on naszym przyjacielem.

Zobacz też