Jak spędzić miłe wczasy z dzieckiem?

Dużo ludzi, co roku spędza urlopy nad lokalnym morzem. Mamy do wyboru tutaj wiele miejscowości, z których każda ma, co innego do zaoferowania. Wiele osób odwiedza Gdańsk albowiem oprócz plaży może także zwiedzać miasto, porty, muzea, wybrać się do klubu.

Niemniej jednak, jeżeli ktoś poszukuje odpoczynku, to powinien wybrać mniejszą nadmorską miejscowość. Innym w szeregu przypadków odwiedzanym miastem leżącym nad morzem jest Łeba. Będąc w tej miejscowości możemy również wybrać się do Słowiańskiego Parku Narodowego gdzie zobaczymy ruchome wydmy. Łeba to również imponujące miejsce do żeglowania, windsurfingu, jazdy konnej, wędkowania oraz wycieczek rowerowych. W mieście znajduje się także port jachtowy, a też dwie latarnie morskie. Inną interesującą miejscowością nad morzem jest Rewal. To typowo krajoznawcza miejscowość, w której odnajdziemy liczne hotele, kempingi, pola namiotowe, dużo ośrodków Spa, a też wydarzeń artystycznych.

Rewal znajduje się w bliskim sąsiedztwie Kołobrzegu, Świnoujścia i Kamienia Pomorskiego. Warto, w następstwie tego wybrać się na wycieczkę do tych miejscowości. Bez względu na miejsce, pamiętaj jednak, by dowiedzieć się więcej na temat gdzie zrealizować bon turystyczny 2022. Urzekają swoim pięknem dużo osób, wobec tego co roku mazurskie miejscowości odwiedzają tłumy wędrowców. Ogromna ilość jezior otoczonych lasami sprawia, iż warto tutaj wybrać się na wakacje. Popularnymi mazurskimi miejscowościami są: Mrągowo, Mikołajki, Giżycko, Ełk oraz Ostróda. Mikołajki słyną z wielu interesujących miejsc do żeglugi. Wolno wybrać się na spływ kajakami, w rejs statkiem bądź też promem. W miejscowości mieści się również dużo stadnin konnych, tras rowerowych i spacerowych.

Rzecz jasna na Mazurach odnajdziemy też liczne czyste jeziora. Przez Mazury przepływa również rzeka Krutynia. Jej źródło znajduje się w Sorkowitach, później biegnie przez wiele jezior oraz uchodzi do jeziora Bełdany. Niesłychanie atrakcyjna turystycznie jest gmina Piecki. Odnajdziemy w niej stanice wodne w Zgonie, Bieńkach oraz Nowym Moście. Tutejsze lasy są także imponującym miejscem do grzybobrania. Gigantyczną atrakcją Mazur jest również szlak rzeki Dajny.

Zobacz też