Fakty: podróże, rekreacja i dowcipy

Codziennie do każdego z nas trafia niezliczona ilość informacji. Jedne uznajemy za powiadomienia całkowicie niepotrzebne, inne za godne odnotowania. Pogłębiają naszą wiedzę na różnorodne tematy. Są też informacje o charakterze zabawowym. Z reguły je zapominamy, ale umiejętnie przygotowane ciekawostki mogą zostać w naszej pamięci nawet na stałe. Dlaczego tak się dzieje?

Podróże. Ciekawe fakty o miejscowościach i krajach

XXI wiek, to wzmożenie zdolności poznawania świata. Aktualnie jest normalne, że wsiadamy do samolotu i nazajutrz na innym kontynencie robimy selfie. Poznajemy wspaniałe miejsca i nową kulturę. Branża turystyczna oferuje nam dużą gamę miejsc noclegowych i atrakcje, z których można skorzystać. Świat dla każdego stoi otworem i na  podróż często nie potrzeba wielkich pieniędzy. Odległa podróż nie jest już elitarnym zajęciem.

Aby dotrzeć do nowych destynacji, trzeba wcześniej czegoś się o nich dowiedzieć. Nie mamy już czasu na czytanie grubych książek i przewodników turystycznych i wielomiesięczne przygotowania do dalekich wojaży. Potrzebne są szybkie i krótkie informacje, najlepiej w postaci ciekawostek. Fakty, ale podane w maksymalnie krótki i przystępny sposób.

Dzięki ciekawostkom jesteśmy w stanie szybko dowiedzieć się najważniejszych informacji. Na temat dalekiej krainy lub państwa, albo miasta na świecie, które chcemy odwiedzić. Na temat metropolii w Europie (np. Barcelona, Amsterdam, Rzym, w którym planujemy krótką podróż, jego atrakcji i miejsc godnych odwiedzenia. Osoby planujące urlop lub szybki wypad po kraju, też szukają szybkich informacji. Interesują je treściwe informacje na temat regionu jak również miast. Obojętne czy to duże miasto – Wrocław, Poznań, Olsztyn czy mniejsze, np. Puck, Kazimierz Dolny albo Jastarnia. Krótkie informacje o atrakcjach miejsc które chcemy poznać, są niezwykle cenne. Naturalnie, jeśli są przy okazji wiarygodne, napisane w komunikatywny i interesujący sposób.

Których informacji szukamy, jeśli chodzi o podróżowanie? Na przykład informacje o groundhoppingu, hostelach czy samolotach elektrycznych. O dworcach kolejowych, promach albo walizkach.

Dowcipy i anegdoty na dobry humor

Nawet permanentny ponurak, uwielbia się śmiać. Opowiadanie dowcipów, oglądanie śmiesznych filmów, występów kabaretów, przeglądanie internetowych memów – to świetna frajda. Obojętne ile odbiorca ma lat, czym się interesuje i gdzie mieszka. Kiedyś dowcipy, żarty i dowcipne obrazki docierały do gazetek z dowcipami (np. słynny obecnie miesięcznik Dobry Humor) oraz do rubryk z żartami w czasopismach. Aktualnie to wszystko mamy na wyciągnięcie ręki – w sieci.

Kiedyś lubiliśmy rozpowszechniać kawały o milicjantach oraz żarty o politykach. Były kawały o pacjentce przychodzącej do medyka i dowcipne żarty|anegdoty o sołtysie Wąchocka. Jakiś czas temu znane były kawały o blondynkach, dowcipy o Chucku Norrisie. Śmieliśmy się z dowcipów zaczynających się od „Twoja stara”… Bardzo krótkie dowcipy czyli dowcipne zagadki trafiły nawet do programów rozrywkowych. Nieustannie powtarzane dowcipy czyli znane i już nie tak dowcipne, zaczęto nazywać sucharami.

Dowcipy znajdziemy w serwisie DobryHumor.pl czy Sadurski.com, najdowcipniejsze opowiastki także fakty o słynnych ludziach – w Anegdoty.pl. Osoby mające do siebie dystans, chętnie zamówią karykaturę w serwisie Karykatury.com. Karykaturzystę tworzącego portrety na oczach widzów, można obecnie zatrudnić na wesele albo firmowy event. Bo oglądanie dowcipnych podobizn, żartobliwych karykatur też wpływa na dobry humor.

Niezwykłe fakty ze świata sportu, na temat zwierząt

Czy lubisz śledzić ciekawostki z sportu? Śledzimy codzienne informacje o rekordach i wyczynach znanych sportowców i cenionych drużyn piłkarskich. Poza tym istnieją także ciekawostki – ponadczasowe, często niespodziewane fakty o dyscyplinach sportowych, o drużynach piłkarskich, narodowych drużynach futbolu czy siatkówki. Interesujące fakty sportowe lubi Każdy. Niezależnie od tego, czy chodzi o koszykówkę, paintball, skoki narciarskie czy kolarstwo.

Uwielbiamy też czytać ciekawe fakty o zwierzątkach, choć to głównie domena ludzi młodych. Fascynują nas ciekawostki o zwierzętach, które widzimy na co dzień (np. psy. Szukamy też niezwykłych informacji o nieznanych zwierzakach, żyjących daleko od Polski. Jak daleko mieszkają pingwiny, co je dziobak, jakie zwyczaje mają kangury, piranie albo albatrosy.

Panie lubią wyszukiwać interesujące fakty o diecie i gotowaniu. Interesuje je skąd wzięły się pączki, wafle, zioła. Poszukują ciekawostek o modzie. Jaka była historia perfum, szminki albo lakierach do paznokci albo okularach.

Panowie lubią ciekawe informacje o samochodach, o historii, filmowe. Nie każdy zna ciekawostki o filmie z kapitanem Klossem lub z Jamesem Bondem. Poszukują niezwykłych faktów o fotografowaniu, amfibiach, historii papierosów, o kosmosie.

Wszystkich chyba interesują niezwykłe ciekawostki o wampirach, świętym Mikołaju, Walentynkach. O Andrzejkach, Oscarach albo złocie. Okazji, aby poznać niezwykłe fakty o wszystkim co nas otacza, jest mnóstwo. Warto jednak wiedzieć, gdzie je poszukiwać.

Zobacz też

Jeden komentarz

Dodaj komentarz